Biżuteria

Biżuteria uzupełniająca - o co w tym chodzi?

Obecnie bardzo modnym trendem jest kupowanie u jubilera nie tylko pierścionka zaręczynowego, ale także innej biżuterii towarzyszącej zaręczynom. Może zaczęło się to od tego, że salony jubilerskie i co bardziej przedsiębiorczy jubilerzy zaczęli produkować biżuterię, która pasowała do pierścionków zaręczynowych. Chodzi o biżuterię taką jak kolczyki, bransoletki i naszyjniki.

Ten trend był pewnie powodowany potrzebami samych obdarowanych pierścionkami zaręczynowymi, które często chciały dopasować do niego inna biżuterię. Jeżeli pierścionek zaręczynowy był bardzo nietypowy to dopasowanie biżuterii na pewno nastręczało problem. Dzisiaj już jubilerzy czasami proponują biżuterię do pierścionka zaręczynowego, aby uprzedzić potrzeby klientek.

Stosunkowo rzadko jednak biżuteria zaręczynowa kupowana jest przez mężczyzn Z reguły kupują oni tylko pierścionek zaręczynowy. Przedsiębiorczy jubiler powie jednak przyszłemu narzeczonemu, że w jego salonie jubilerskim znajduje się również biżuteria nawiązująca do właśnie sprzedanego pierścionka zaręczynowego. Zrobi to jednak tylko wtedy gdy sprzedany przez niego pierścionek zaręczynowy będzie na tyle oryginalny, że dopasowanie do niego pozostałej biżuterii będzie problematyczne. Wtedy może się spodziewać, że w przyszłości przyjdzie do niego kobieta szukająca kolczyków, bądź innej biżuterii pasującej do sprzedanego pierścionka.

Postępowanie jubilerów może być nawet bardziej dalekowzroczne. Mogą oni obniżać ceny oryginalnych pierścionków, z kolekcją pasującej do niego biżuterii z nadzieją, że prawdziwy zysk będą czerpać ze sprzedanej później biżuterii uzupełniającej. Pewnie obecnie w Polsce mało jest jubilerów, którzy tak strategicznie podchodzą do swojego biznesu, ale wydaje się ten trend będzie coraz bardziej widoczny. Jest to prawdopodobne w mniejszych miejscowościach o bogatych mieszkańcach. Tam jubiler może próbować wiązać w ten sposób klientów.

Podsumowując można powiedzieć, że jubilerzy mogą stosować technikę sprzedaży uzupełniającej biżuterii ponieważ pierścionek zaręczynowy jest z reguły noszony bardzo długo. Zawsze jest więc potrzeba by dopasować do niej odpowiednią biżuterię. Również w Polsce ten trend na pewno bedzie się rozwijał. Szczególnie jezeli weźmiemy pod uwagę prognozy ekonomistów o bogaceniu się społeczeństwa. Popyt na wyroby luksusowe na pewno będzie rósł. A to spowoduje, że taka strategia postępowania jubilerów (proponowanie biżuterii uzupełniającej) będzie coraz częściej stosowana.


Zaręczyny w domu
Pierścionki zaręczynowe - przeczytaj zanim kupisz!
Bądź przygotowany!

Zaręczyny w górach
Ranking
najlepszych
pierścionków zaręczynowych
Sposoby na zaręczyny:
Zaręczyny na morzu : Na jeziorze : W mieście miłości : W kinie : Na billboardzie : Na plaży : Zaręczyny z kwiatami : Na stadionie : Na zamku : Na urlopie : Zaręczyny przy ognisku : Na rowerze : W kopalni : Spontaniczne zaręczyny : W teatrze : W galerii handlowej : Na pikniku : W domu : Sekretne zaręczyny : Na dachu budynku : Na video : W radio : W balonie : Pod wodospadem : W miejskim parku : Zaręczyny na kuligu : W limuzynie : Na molo : Na ulicy : Przy lepieniu bałwana : Na sankach
Zaręczyny na filmie:
Zaręczyny przez piosenkę : Z humorem : Po rycersku : Oświadczyny na basenie : W sklepie : W ogródku : Wręczenie pierścionka zaręczynowego w śmigłowcu : Na estradzie : Zaręczyny w górach : W remizie : W kinie : W samolocie : W studiu TV : Pierścionek zaręczynowy podarowany w kinie w USA : Zaręczyny komórkowe : Na bannerze : Na stadionie : W tańcu :
Artykuły:
Starania na zaręczyny : Pierścionki zaręczynowe : Pierścionek zaręczynowy : Ranking pierścionków zaręczynowych : Pierścionek zaręczynowy, a osobowość wybranki : Zazdrość kobiet o zaręczyny : Jak napisać tekst oświadczyn? : Metody na zaręczyny : Zaręczyny : Ciekawe oświadczyny : Nietypowe oświadczyny : Niezwykłe oświadczyny : Romantyczne oświadczyny : Jak się oświadczyć dziewczynie? : Wyjątkowe pierścionki zaręczynowe : Jubiler : Biżuteria
redakcja@romantyczne-oswiadczyny.pl