Jubiler

Najważniejsze cechy jubilera

Często się pewnie zastanawialiście jakimi cechami powinien się charakteryzować idealny jubiler. Przecież kupno pierścionka zaręczynowego lub nawet innej biżuterii to poważny wydatek. Osoba na pozycji jubilera powinna nie tylko znać się na pierścionkach, srebrnej i złotej biżuterii, ale także na ludziach. Z powodu swojej wartości wyrób jubilerski taki jak pierścionek zaręczynowy czy inna droga biżuteria będę noszone przez wiele lat, a nawet do końca życia. Piękna biżuteria jest bowiem często przekazywana w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jubilerzy powinni to wiedzieć.

Jubiler lub sprzedawca w sklepie jubilerskim nie powinien więc przyjmować amerykańskiego punktu widzenia, które można sprowadzić do trzech czasowników: wciśnij, sprzedaj, zapomnij. To krótkoterminowa strategia, która wkrótce odbierze mu klientów, a wcześniej unieszczęśliwi wiele osób, przede wszystkim kobiet ze względu na źle dobraną biżuterię lub pierścionek zaręczynowy. Jubiler powinien nawiązać relację z klientem i zaprezentować biżuterię, która będzie odzwierciedlać osobowość kupującego. Tylko taki jubiler odniesie sukces i taki jubiler będzie szanowany przez klientów tylko gdzie takiego znaleźć?

Niestety w dzisiejszych sieciowych sklepach z wyrobami jubilerskimi nie pracują jubilerzy ale sprzedawcy. Skutkuje to niewątpliwie ich mniejszą wiedzą o biżuterii niż wiedza jubilera, ale na ogół posiadają oni większą moc sprzedażową. Na pewno faceta bardziej przekona do kupna biżuterii piękna uśmiechnięta dziewczyna niż staruszek z odciśniętą lupą w oczodole. Jubilera z dawnych czasów spotkać jest dużo trudniej, ale nie jest to niemożliwe.

Jubilera starej daty należy szukać w mniejszych miejscowościach lub w dobrych adresach w dużych miastach. Nie znajdziecie ich jednak raczej w galeriach handlowych, ale w tradycyjnych zakładach jubilerskich często zlokalizowanych blisko rynku lub na tzw. reprezentacyjnych ulicach handlowych. U takiego jubilera łatwiej o poradę i o oryginalną biżuterię, ale uważajcie taki jubiler będzie droższy!

Jeżeli priorytetem jest cena to do prawdziwego jubilera możecie się udać jedynie na rekonesans i zdobycie wiedzy. Prawdziwych zakupów biżuterii dokonacie zapewne u jubilera internetowego lub w jednej z sieci wielu salonów jubilerskich. Ich biżuteria jest tańsza, wykonywana według masowych wzorów. Taka biżuteria nie będzie miała rysu indywidualności, ale na pewno również sprawi ogromną radość.

Podsumowując - jeżeli chcecie znaleźć biżuterię oryginalna i niepowtarzalną - udajcie się do tradycyjnego jubilera, który prowadzi swój zakład jubilerski od lat i z niejednego pieca chleb jadał, a jezeli zależy wam na cenie i obecnych trendach to odwiedźcie jubilera internetowego lub duży salon jubilerski.


Zaręczyny w domu
Pierścionki zaręczynowe - przeczytaj zanim kupisz!
Bądź przygotowany!

Zaręczyny w górach
Ranking
najlepszych
pierścionków zaręczynowych
Sposoby na zaręczyny:
Zaręczyny na morzu : Na jeziorze : W mieście miłości : W kinie : Na billboardzie : Na plaży : Zaręczyny z kwiatami : Na stadionie : Na zamku : Na urlopie : Zaręczyny przy ognisku : Na rowerze : W kopalni : Spontaniczne zaręczyny : W teatrze : W galerii handlowej : Na pikniku : W domu : Sekretne zaręczyny : Na dachu budynku : Na video : W radio : W balonie : Pod wodospadem : W miejskim parku : Zaręczyny na kuligu : W limuzynie : Na molo : Na ulicy : Przy lepieniu bałwana : Na sankach
Zaręczyny na filmie:
Zaręczyny przez piosenkę : Z humorem : Po rycersku : Oświadczyny na basenie : W sklepie : W ogródku : Wręczenie pierścionka zaręczynowego w śmigłowcu : Na estradzie : Zaręczyny w górach : W remizie : W kinie : W samolocie : W studiu TV : Pierścionek zaręczynowy podarowany w kinie w USA : Zaręczyny komórkowe : Na bannerze : Na stadionie : W tańcu :
Artykuły:
Starania na zaręczyny : Pierścionki zaręczynowe : Pierścionek zaręczynowy : Ranking pierścionków zaręczynowych : Pierścionek zaręczynowy, a osobowość wybranki : Zazdrość kobiet o zaręczyny : Jak napisać tekst oświadczyn? : Metody na zaręczyny : Zaręczyny : Ciekawe oświadczyny : Nietypowe oświadczyny : Niezwykłe oświadczyny : Romantyczne oświadczyny : Jak się oświadczyć dziewczynie? : Wyjątkowe pierścionki zaręczynowe : Jubiler : Biżuteria
redakcja@romantyczne-oswiadczyny.pl