Nauka słówek angielskich

Jak uczyć się skutecznie słówek angielskich?

Nauka słówek angielskich to jeden z najbardziej istotnych elementów nauki języka obcego. Pochłania ona nawet 90% czasu przeznaczoną na całość nauki języka. Znając słowa jesteś w stanie wiele zrozumieć i porozumieć się z kimś bez niemal żadnej znajomości gramatyki. W odwrotnej sytuacji, nawet jeśli posiadalibyśmy znajomość wszystkich skomplikowanych zasad gramatycznych czasów, zaimków, przyimków, słowem - wszystkiego to bez słownictwa i tak nic by to nie dało. przyjemna nauka słówek angielskich W tym artykule chcielibyśmy wam przedstawić bardzo dobry sposób nauki słownictwa angielskiego. Jest to serwis internetowy na stronie www.ultratext.pl.

Najważniejsze słówka angielskie

Serwis ten po pierwsze pozwala uczyć się najważniejszych 500 słów angielskich. Nie trzeba się do tego nawet logować. Skąd wiadomo, że te słowa są najczęściej występujące? W systemie ultratext przeanalizowane zostały miliony słów, głównie dialogi z popularnych filmów i seriali i dzięki temu wiadomo jakie słowa (a raczej znaczenia słów) wszyscy powinniśmy znać. Oprócz listy słów dostępne jest dwadzieścia prostych tekstów po angielsku służących do nauki 500 najważniejszych słów angielskich. Te teksty angielskie są doskonałym sposobem na powtarzanie słów i efektywną naukę. Na stronie ultratext dostępne jest również kilkadziesiąt zestawów tematycznych słów angielskich o różnym poziomie zaawansowania od podstawowego do specjalistycznego. Słowa w każdym zestawie można powtarzać podając słowo angielskie oraz w drugą stronę - podając słowo polskie. Podczas nauki wymowę słów prezentuje lektor. Ponadto niektórym słowom towarzyszy przykładowe zdanie oraz materiał filmowy.

system nauki słówek ultratext Co ciekawe materiał wideo to nie nudny film nakręcony na potrzeby kursu, ale fragment filmu, serialu lub materiału umieszczonego na You Tube. Często są to fragmenty bardzo znanych i lubianych filmów z charakterystycznymi aktorami i kwestiami. Wiele badań wskazuje, że nauka przebiega lepiej i szybciej, gdy występuje przy niej zainteresowanie, przyjemność i pozytywne emocje. Takich mogą właśnie dostarczyć fragmenty dobrych filmów i seriali. Oczywiście, nie wszystkie wywołają u was dobre emocje, wiele pewnie nie wywoła, ale nawet jeżeli trafimy z jednym na dziesięć to i tak będzie to realnie poprawiać waszą naukę angielskiego. Niezalogowani użytkownicy mogą korzystać z zestawów, kopiować listę słów, oglądać materiały (film i tekst) związane z danym słowem oraz ściągać listę słów w pdf. Zalogowani użytkownicy mają o wiele więcej opcji. Po pierwsze, nawet jeżeli nie ukończą zestawu tematycznego to ich wynik zostanie zapisany i będą mogli kontynuować później. Po drugie mogą w łatwy sposób dodać słowo angielskie do systemu nauki słów angielskich, który będzie wyliczał powtórki. Wystarczy nacisnąć tylko guzik.

System nauki słówek angielskich - ultratext.pl

Jednak sercem systemu ultratext jest system nauki słóSwek angielskich. Pozwala on na codzienne powiększanie i powtarzanie słownictwa. W systemie można ustawić ilość słówek, którą będziemy musieli dodawać. Oprócz tego będziemy mogli ustawić powtórki na tryb normalny (zalecany) lub surowy. Każdego dnia, w oparciu o nasze wyniki w nauce słówek system będzie naliczał powtórki. Uczeń, któremu zależy na najlepszych wynikach powinien codziennie dodawać i powtarzać słówka. W systemie mamy kilka sposobów na dodawanie nowych słów. Pierwszym sposobem jest po prostu wpisanie słowa samemu. Uniemożliwi to jednak korzystanie z dodatkowych materiałów wspomagających nauczanie takich jak przykładowe zdanie i film. Na razie nie mamy sygnałów od użytkowników, że taka opcja jest potrzebna.

Czasami jednak mamy to słowo w naszym systemie razem z materiałami wspomagającymi jego zapamiętanie więc lepiej skorzystać z wyszukiwarki. Wystarczy wpisać słowo lub jego część po angielsku i pokażą się słowa z naszej bazy do dodania. Wystarczy kliknąć guzik i słowo znajdzie się w twojej bazie. Kolejną opcją jest wylosowanie słowa. Słowo angielskie losuje się wtedy z zestawów tematycznych. Możemy takie słowo zaakceptować lub wylosować następne. To jest bardzo prosty sposób na dodanie słów. Polecamy jednak dodawanie słów w bardziej uporządkowany sposób. Proponujemy najpierw uczyć się w systemie ultratext (500 najważniejszych słów angielskich) i dodawać te słowa, których nie znaliśmy lub robiliśmy w nich błędy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: to 500 najważniejszych słów angielskich więc na pewno chcecie je zapamiętać jak najszybciej, bo stanowią one bazę języka. Pamiętajcie jednak, że wiele z 500 najważniejszych słów angielskich to słowa, które mają wiele znaczeń. W ultratext podajemy właśnie te najważniejsze znaczenia. Może podam przykład, żeby było jaśniej: Słowo throw znaczy przede wszystkim "rzucać", ale jest też eleganckie znaczenie tego słowa, które znaczy "zaskoczyć".

Kiedy już dodamy nasze słowa możemy zobaczyć ich listę, usunąć, a także zobaczyć wszystkie materiały z nim związane klikając na słowo. Uwaga cały czas dodajemy nowe materiały i spoczniemy dopiero wtedy gdy każde słowo będzie miało 3 teksty i 3 filmy ze sobą powiązane. W kolejnym etapie będziemy różnicować filmy, idealnie tak (chociaż to praca na lata), by jeden film i fragment tekstu był wykorzystywany dla jednego słowa. Powtórki słów naliczane są na podstawie waszych odpowiedzi. Zasady są jasne, to nie żaden magiczny know how, powtórki są tym rzadsze im lepsza wasza samoocena znajomości słowa, i tym częstsze im oceniacie że słowa nie znacie. Uwaga. Powtórki mogą się diametralnie różnić w zależności od tego, w którą stronę powtarzamy słowo. Możemy idealnie znać znaczenie słowa angielskiego i mieć w tę stronę bardzo rzadkie powtórki i bardzo słabo znać odpowiednie tłumaczenie i pisownię słowa polskiego na angielski i mieć tutaj znacznie częstsze powtórki. W systemie nauki słówek angielskich mamy również dodatkowe opcje. Jeżeli podamy swój email (możemy go podać przy rejestracji albo w dowolnym momencie po rejestracji klikając w swój login) to możemy ustawić w systemie słówek zamówić wysłanie wiadomości mailowej jeżeli ilość słówek do dodania przekroczy wybraną wartość lub ilość do powtórki przekroczy odpowiednia liczbę. Dostajemy wtedy email z podaną ilością słów do powtórzenia oraz ilością słów do dodania i zachętą, by zalogować się do systemu. Można ustawić również najbardziej nam odpowiadającą godzinę wysłania tego maila. Wysyłanie wiadomości można odwołać jednym kliknięciem w link w mailu albo już w na stronie logując się na swoje konto. System ultratext pozwala na bardzo łatwy eksport całej bazy twoich słówek. Możesz po prostu skopiować wszystkie słówka i wkleić do worda lub excela lub dowolnego programu. Umożliwiamy również eksport słówek w pliku pdf, który można sobie wygodnie wydrukować i uczyć się metodą tradycyjną. Taki sposób eksportu słówek na załadowanie ich w łatwy sposób do innego programu, za pomocą którego uczycie się słówek.

Słowo angielskie na email - codziennie

Kolejną ciekawą funkcjonalnością ultratext jest możliwość wysyłania słowa angielskiego na email codziennie . Taka usługa jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników, ale bez obawy podczas rejestracji należy podać tylko 3 rzeczy: login, hasło i email (to ostatnie opcjonalnie tylko wtedy jeżeli chcecie korzystać z naszych usług przypominania hasła, usługi codziennego słówka na maila lub informacji o narastających powtórkach i słowach do dodanie w systemie nauki słówek. Mail z codziennym słowem zawiera słowo polskie, słowo angielskie, oraz przykładowy tekst z użyciem słowa angielskiego. Niestety z powodów bezpieczeństwa programy pocztowe nie pozwalają na przesyłanie zagnieżdżonych filmów więc, aby obejrzeć przykładowe filmy i teksty związane z tymi filmami musicie kliknąć w link, za pomocą którego przejdziecie do strony danego słowa w serwisie ultratext. Aby zrezygnować z przesyłania tych słówek wystarczy kliknąć link zamieszczony w mailu.

Ultratext to system nauki języka angielskiego, który jest cały czas rozwijany. Dodawane są nowe słowa angielskie i materiały pomagające w ich nauce. Powstają nowe zestawy tematyczne słów oraz rozwijane są nowe funkcjonalności. Jeżeli nam zaufacie i zarejestrujecie się w naszym serwisie to na pewno będziecie zadowoleni.


redakcja@romantyczne-oswiadczyny.pl