Pierścionki zaręczynowe

Jak dobrać pierścionki zaręczynowe

Pierścionki zaręczynowe - trochę historii
Pierścionki zaręczynowe to biżuteria, która jest pragnieniem niemalże każdej kobiety. Noszenie pierścionka zaręczynowego w polskiej kulturze oznacza, że właścicielka planuje zamążpójście i jest zarezerwowana. Oczywiście nie wszędzie na świecie sytuacja wygląda w ten sposób. W krajach skandynawskich na przykład mężczyzna nie wręcza kobiecie pierścionka zaręczynowego ale obrączkę. Na ślubie kobieta zostaje obdarowana drugą obrączką i dokłada ja do pierwszej. Na Węgrzech natomiast kobieta otrzymuje obrączkę, która jest noszona do momentu ślubu na lewej ręce, a potem przekładana jest na prawą rękę. W Polsce pierścionki zaręczynowe noszone są na prawej ręce, a w Wielkiej Brytanii na lewej ręce. Co kraj to inna tradycja związana z pierścionkiem zaręczynowym i zaręczynami.

Pierścionki zaręczynowe - jaki najlepszy?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: Który z pierścionków zaręczynowych jest najlepszy. Różne kobiety lubią różne pierścionki zaręczynowe. Te dynamiczne, pewne siebie, lubiące się ubrać i bywać w towarzystwie będą doskonale się czuć jeżeli podarujesz jej pierścionek zaręczynowy z dużym kamieniem szlachetnym - najlepiej brylantem. Takie pierścionki zaręczynowe są jednak z reguły dość drogie. Ich cena zależy od parametrów kamienia: ilości karatów, czystości, barwy i kształtu. Kobiety mniej ekstrawertyczne, bardziej domatorskie mogą się czuć z drogim pierścionkiem zaręczynowym niekomfortowo. Najczęściej wolą klasyczne pierścionki z niedużym kamieniem, niekoniecznie szlachetnym, będą zadowolone nawet z kamienia półszlachetnego takiego jak cyrkonia. Bądźcie więc ostrożni przy wyborze pierścionków zaręczynowych, szukajcie u wielu jubilerów i wybierzcie tę biżuterię bardzo rozważnie.

Pamiętajcie, żeby nie kierować się zasadą - najdroższy pierścionek zaręczynowy = najlepszy pierścionek zaręczynowy, bo wcale tak nie jest! Najlepszą strategią jest dopasowanie pierścionków zaręczynowych do osobowości waszej wybranki i biżuterii jaką sama sobie kupuje. Nie kupujcie więc wielkiego pierścionka zaręczynowego jeżeli wasza wybranka lubi drobną i dyskretną biżuterię. Nie kupujcie diamentu jeżeli wasza ukochana nie lubi cyrkonii, a woli kolorowe kamienie szlachetne i półszlachetne. Wtedy zdecyduj się raczej na pierścionek zaręczynowy z rubinem lub szafirem a nie diament. Obecie jubilerzy mają dużą ofertę pierścionków zaręczynowych więc jest w czym wybierać. Poszukajcie dokładnie i wybierzcie pierścionek zaręczynowy indywidualnie dopasowany do upodobań ukochanej kobiety.

Pierścionki zaręczynowe - ile wydać?
Według brytyjskiego Daily Mail w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich lat wydatki na pierścionki zaręczynowe zmalały z trzykrotnego średniego wynagrodzenia do poniżej jednego średniego wynagrodzenia. Gdyby te liczby przenieść na rynek polski trzeba przyjąć, że na pierścionek zaręczynowy należy wydać około trzech tysięcy złotych. Cena ta wydaje się jednak przesadzona. Najczęściej kupowane są pierścionki zaręczynowe których cena nie przekracza tysiąca złotych. Jeżeli chcesz okazać się lepszy od średniej musisz się liczyć z wydatkiem około 1500 złotych. Jednak pamiętaj, że bardziej się liczy dopasowanie pierścionka do wymagań i gustu twojej ukochanej, a nie ich cena. To ma znaczenie drugorzędne chociaż nie spodziewaj się zachwytów jak kupisz pierścionek zaręczynowy z cyrkonią za 300 złotych. Większość Brytyjek i pewnie również Polek ma nadzieję, że noszony przez nie pierścionki zaręczynowe są warte przynajmniej jedną miesięczną wypłatę ich narzeczonego. W naszym rankingu pierścionków zaręczynowych pokazujemy pierścionki zaręczynowe o przystępnej cenie.

Pierścionki zaręczynowe - jak dopasować?
Pamiętaj aby przed kupnem pierścionka zaręczynowego zadbać o to by znać dokładnie rozmiar palca swojej narzeczonej. Należy w tym celu wziąć pierścionek swojej ukochanej (taki który nosi na serdecznym palcu) i poprosić o zmierzenie go w sklepie jubilerskim. Nie powinno być z tym problemu, gdyż jubilerzy będą mieli nadzieję, że kupisz pierścionek zaręczynowy w ich sklepie jubilerskim. Później możesz zamówić pierścionek zaręczynowy w internecie. Tam jest największa oferta pierścionków zaręczynowych.

Pierścionki zaręczynowe - jak go wręczyć?
Sposobów na zaręczyny jest bardzo wiele i wiele z nich opisaliśmy w naszym serwisie. Pamiętajcie jednak, by pierścionki zaręczynowe, które wręczacie były w jakiś sposób związane ze sposobem jego wręczenia. Gwarantuje to zapamiętanie tej wyjątkowej chwili przez waszą ukochaną. Polecamy przeczytanie naszych sposobów na oświadczyny (Sposoby na zaręczyny) oraz podejrzenie jak wręczali pierścionki zaręczynowe inni mężczyźni (Zaręczyny na filmie) . Pamiętajcie jednak by dobrze zastanowić się przed wyborem pierścionka zaręczynowego. Jeżeli wybierzzecie wyjątkowe pierścionki zaręczynowe to będziecie się czuć pewniej podczas zaręczyn.

Ranking
najlepszych
pierścionków zaręczynowych

Zaręczyny w zamku

Zaręczyny rycerza
Pierścionki zaręczynowe - przeczytaj zanim kupisz!
Bądź przygotowany!
Sposoby na zaręczyny:
Zaręczyny na morzu : Na jeziorze : W mieście miłości : W kinie : Na billboardzie : Na plaży : Zaręczyny z kwiatami : Na stadionie : Na zamku : Na urlopie : Zaręczyny przy ognisku : Na rowerze : W kopalni : Spontaniczne zaręczyny : W teatrze : W galerii handlowej : Na pikniku : W domu : Sekretne zaręczyny : Na dachu budynku : Na video : W radio : W balonie : Pod wodospadem : W miejskim parku : Zaręczyny na kuligu : W limuzynie : Na molo : Na ulicy : Przy lepieniu bałwana : Na sankach
Zaręczyny na filmie:
Zaręczyny przez piosenkę : Z humorem : Po rycersku : Oświadczyny na basenie : W sklepie : W ogródku : Wręczenie pierścionka zaręczynowego w śmigłowcu : Na estradzie : Zaręczyny w górach : W remizie : W kinie : W samolocie : W studiu TV : Pierścionek zaręczynowy podarowany w kinie w USA : Zaręczyny komórkowe
Artykuły:
Starania na zaręczyny : Pierścionki zaręczynowe : Pierścionek zaręczynowy : Ranking pierścionków zaręczynowych : Pierścionek zaręczynowy, a osobowość wybranki : Zazdrość kobiet o zaręczyny : Jak napisać tekst oświadczyn? : Metody na zaręczyny : Zaręczyny : Ciekawe oświadczyny : Nietypowe oświadczyny : Niezwykłe oświadczyny : Romantyczne oświadczyny : Jak się oświadczyć dziewczynie?
redakcja@romantyczne-oswiadczyny.pl