Pomysły na oryginalne zawody dla gości weselnych w stylu boho

W planowaniu wesela w stylu boho warto zadbać nie tylko o wystrój i atmosferę, ale także o rozrywkę dla gości. Oryginalne zawody to doskonały sposób na zapewnienie dobrej zabawy i integracji wszystkich uczestników. W poniższym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe i nietypowe konkurencje weselne.

 1. Konkurs tworzenia biżuterii
  Umiejętność tworzenia biżuterii jest często kojarzona ze stylem boho, dlatego taki konkurs doskonale wpisuje się w tematykę wesela. Można zaprosić profesjonalnego jubilera, który poprowadzi warsztaty, lub po prostu zagwarantować odpowiednie materiały i narzędzia dla gości. Zadaniem uczestników będzie stworzenie własnej, unikatowej biżuterii w stylu boho. Na koniec goście będą mogli prezentować swoje prace, a para młoda może wręczyć nagrody dla najbardziej kreatywnych i najlepszych wykonawców.

 2. Turniej gitarowy
  Dla miłośników muzyki i gry na gitarze, turniej gitarowy może być doskonałą formą rozrywki. Można zorganizować konkurs polegający na grze utworów w stylu boho lub na improwizacji w ramach określonych akordów. Warto też zaprosić profesjonalnego zawodnika gitarowego jako sędziego. Osoba, która zdobędzie największą ilość punktów, może otrzymać nagrodę lub zaproszenie do wystąpienia na koncercie weselnym.

 3. Maraton tańca
  Maraton tańca to świetny sposób na integrację i zabawę gości weselnych. Organizatorzy powinni wstępnie przygotować zestaw różnych tańców, które będą wykonywane podczas konkursu. Goście będą mogli zgłaszać swoje chęci do udziału w maratonie. No i oczywiście, im dłużej para młoda podbija parkiet, tym więcej punktów zdobywają. Na koniec można wręczyć nagrodę dla pary, która wytrzymała najdłużej na parkiecie.

 4. Konkurs w rzucaniu woreczkiem z fasolą
  Popularna gra, znana również jako cornhole, może znaleźć się na liście oryginalnych zawodów dla gości weselnych w stylu boho. Polega na rzucaniu woreczkami z fasolą do drewnianego otworu w tablicy. Można przygotować specjalne tablice z pięknymi wzorami i symbolem stylu boho. Goście będą mieli określoną ilość rzutów, a punkty będą przyznawane za trafienia. Najlepsi gracze otrzymują nagrody.

 5. Konkurs w makramie
  Makrama to technika rękodzielnicza, która idealnie wpisuje się w klimat boho. Dlatego warto zorganizować konkurs, w którym goście będą mieli za zadanie stworzyć unikatowe i piękne dzieła w tej technice. Można zaprosić instruktora, który przeprowadzi krótki kurs i pokaże podstawowe węzły. Po skończeniu konkursu, para młoda może nagrodzić najlepsze prace.

 6. Turniej hula-hop
  Turniej hula-hop to świetny sposób na rozluźnienie atmosfery i zapewnienie dobrej zabawy dla gości weselnych. Wyzwanie polega na jak najdłuższym kręceniu obręczą hula-hop. Można przygotować konkurs indywidualny i parowy. Osoba, która utrzyma hula-hop najdłużej, lub para, która najlepiej sobie poradzi, otrzymuje nagrody.

 7. Konkurs w dekoracji stołu
  Pięknie udekorowane stoły to nieodłączny element wesela w stylu boho. Dlatego warto zorganizować konkurs, w którym goście będą mieli za zadanie udekorować stoliki na sali weselnej przy wykorzystaniu dostępnych materiałów i dodatków w stylu boho. Można przyznać nagrody dla najbardziej kreatywnych i estetycznych aranżacji.

Podsumowanie
Oryginalne zawody dla gości weselnych w stylu boho mogą wprowadzić dodatkową dawkę zabawy i integracji podczas tej wyjątkowej uroczystości. Konkursy tworzenia biżuterii, gitarowe turnieje, maraton tańca, rzut woreczkiem z fasolą, konkursy w makramie, hula-hop czy dekoracji stołu to tylko kilka pomysłów na ciekawe i nietuzinkowe konkurencje, które można zorganizować na weselu. Niezależnie od wybranych zawodów, ważne jest, żeby zapewnić gościom dobrą zabawę i niezapomniane chwile.