PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE - przeczytaj zanim kupisz!

Pierścionki zaręczynowe - najważniejsza biżuteria na zaręczyny

Pamiętajcie, że pierścionek zaręczynowy , który podarujecie swojej wybrance będzie pokazywany dziesiątkom koleżanek, rodzinie, znajomym i każdemu, którego tylko ona zna. Każdy ma inne zdanie dotyczącej biżuterii zaręczynowej więc nie wszyscy będą przychylnie nastawieni do Ciebie i będą chcieli przez zazdrość wbić szpilkę złosliwości. Łatwo znaleźć zazdrosną kobietę, która spojrzy na pierścionek zaręczynowy i będzie zatruwała życie twojej narzeczonej złośliwymi komentarzami.

Każdemu przecież nieprzyjemne komentarze o pierścionku zaręczynowym w rodzaju:
1) Ojej, ale ten pierścionek zaręczynowy jest mały...
2) Eee, to przecież cyrkonia... Po co komu taka biżuteria...
3) Taki jak wszystkie ten twój pierścionek zaręczynowy... Maluśki diament...
4) Ten jubiler to na bazarku te pierścionki zaręczynowe chyba sprzedaje...
5) Chyba nie za bardzo się ten jubiler postarał z tym piercionkiem zaręczynowym...
6) Widziałam lepsze pierścionki zaręczynowe ...
mogą sprawić wielką przykrość i chociaż wcześniej twojej ukochanej pierścionek zaręczynowy może się podobać, bo jest od ciebie, to złośliwość ludzi może w jej sercu zrodzić zawód i żal. Nie wiń jej za to. To wina tych wszystkich nieszczęśliwych zawistników i złośników. A w części nawet twoja. Przeczytaj lepiej co zrobić, by uniknąć nieprzyjemnych komentarzy. Kup taki pierścionek zaręczynowy, by przekreślić wszelki wątpliwości,

Pierścionek zaręczynowy to materialny dowód twojej miłości. Nie warto na nim oszczędzać. Większośc kobiet oczekuje, że ich mężczyzna przeznaczy na pierścionek zaręczynowy swoją miesięczną pensję. W takiej chwili można sobie pozwolić na hojność (ale nie rozrzutność). Należy pokazać, że zależy nam na wybrance. Nie powinniśmy wahać się przed przeznaczeniem na ten cel naszych jednomiesięcznych zarobków. Z drugiej strony nie warto przesadzać ani się zapożyczać. Pierścionek zaręczynowy ma wartość symboliczną, a przecież oprócz niego czekają nas o wiele większe wydatki ślubne.

Pierścionki zaręczynowe - rodzaj kamienia szlachetnego
Zaręczynowy pierścionek to symbol więc trzeba tradycji dać zadość i zakupić diament, który jako najtwardszy z minerałów zapewnia najbardziej trwały związek. Pierścionki zaręczynowe z diamentem są najbardziej pożądane. Dobrym i oryginalnym wyborem jest także szafir, rubin lub szmaragd, które są prawie tak twarde jak diament i równie piękne. Superluksusowy tanzanit jest raczej poza możliwościami zwykłego śmiertelnika. Należy raczej zrezygnować z kamieni półszlachetnych takich jak cyrkonia chyba że nasza ukochana ma do nich słabość. Jeżeli nie wiesz jaką bizuterię preferuje twoja ukochana mozesz poradzić sie sprzedawcy w sklepie jubilerskim. Dobry jubiler zna obecne trendy dotyczące pierścionków zaręczynowych i na pewno doradzi bizuterię, z której twoja kobieta bedzie zadowolona.

Wielkość kamienia na pierścionku zaręczynowym
Diament powinien mieć masę co najmniej 0,05 ct. Mniejsze się niedopuszczalne, chyba że jest ich więcej lub jeden. Masa pomiędzy 0,05 ct, a 0,15 ct jest optymalna. Masę powyżej 0,15 jest już luksusową. Oczywiście o prawdziwej wartości diamentu decyduje bardziej kolor, czystość i szlif kamienia, ale te właściwości oceni raczej doswiadczony jubiler lub sprzedawca w sklepie jubilerskim, a nie laik. A ci ostatni są przecież najbardziej złośliwi. Optymalna masa rubinów, szmaragdów i szafirów jest sprawą indywidualną. Nie sposób się kategorycznie wypowiedzieć na ten temat. Wszystko zależy od indywidualnych cech pierścionka zaręczynowego.

Oprawa pierścionka zaręczynowego
Oprawa pierścionka powinna być wykonana z białego lub żółtego złota. Najbardziej klasyczną, najlepiej rozświetlająca kamień jest oprawa szatonowa. Diament w oprawie szatonowej spodoba się każdej kobiecie. Jest to klasyczna elegancja której nikt nie będzie się wstydził. Mozliwe są inne wariacje polegające na łączeniu wiekszych i mniejszych kamieni szlachetnych lub nawet różnych minerałów. Wszystko zależy od gustu naszej wybranki. Wybierzmy nowoczesny wzór jeżeli nasza wybranka nie jest tradycjonalistką i lubi się wyróżniać. Takie pierścionki zaręczynowe mogą mieć kształt serca, łączyć białe i żółte złoto lub ozdobny grawerunek.

Szlif pierścionka zaręczynowego
Najczęściej spotykany jest szlif brylantowy. Inne szlify - takie jak szlif w kształcie łzy oraz serca są rzadziej spotykane z tego wzgledu że kamień powienien mieć dla nich odpowiednio większą masę. Na naszej stronie pierścionki zaręczynowe z diamentami mają najczęściej szlif diamentowy. Natomiast inne szlachetne kamienie - szafir, szmaragd i rubin mają takze inne szlify poza brylantowym. Biżuteria zaręczynowa musi mieć doskonały szlif. Sklep jubilerski , w którym kupujesz pierścionek zaręczynowy musi mieć renomę. wtedy będziesz spokojny o jakość pierścionka.

Podsumowanie
Powyższe rady to najbardziej podstawowe parametry, których powinieneś się trzymać wybierając pierścionek zaręczynowy. Najważniejsze jest żebyś się zastanowił jaki pierscionek chciałaby dostać twoja przyszła narzeczona. Niektóre kobiety przykładają wielką wagę do pierścionka zaręczynowego jako symbolu miłości więc należałoby go wtedy starannie wybrać. Dla innych ma on mniejsze znaczenie. wtedy twoja decyzja o wyborze pierscionka zaręczynowego nie jest tak doniosła. Najlepsza strategia przy wyborze pierścionka zaręczynowego to najpierw przejrzeć pierścionki zaręczynowe dostępne u jubilerów internetowych. Najlepiej zacząć od tych najbardziej znanych. Ze względu na skalę działalności często można znaleźć w takich salonach jubilerskich atrakcyjne znizki na biżuterię. Jeżeli znajdziemy tam pierścionek zaręczynowy o jaki nam chodziło, należałoby dla pewności obejrzeć go na żywo. Jeżeli natomiast żaden z pierścionków u renomowanych jubilerów nam się nie spodoba - albo barierą jest cena -należałoby się rozejrzeć za niszowymi jubilerami. Pamiętajcie jednak że na tym może ucierpieć jakość pierścionka zaręczynowego. (ale nie musi)

Dla twojej wygody przeanalizowaliśmy ofertę jubilerów i wybraliśmy 10 wspaniałych pierścionków zaręczynowych, które prezentują najlepszy stosunek urody i jakości do ceny. Zobacz ranking pierścionków. Pierścionki zaręczynowe pochodzą z renomowanych salonów jubilerskich i charakteryzują sie doskonalym stosunkiem jakości do ceny.


Zaręczyny na dachu

Zaręczyny na wakacjach

Zaręczyny w domu
Ranking
najlepszych
pierścionków zaręczynowych

redakcja@romantyczne-oswiadczyny.pl