Ślub to jedna z najważniejszych okazji w życiu dziewczyny. Spędzi ona całe swoje życie ze swoim mężem, a kiedy go poślubi, złoży ślubowanie na dobre i na złe. Dlatego wybierając się na wesele musimy przestrzegać pewnych zasad i tradycji.

Jest mnóstwo kwestii związanych z etykietą ślubną, na które należy zwrócić uwagę, gdy wybieramy się na wesele.

Oto 12 najważniejszych rzeczy, które każda dziewczyna powinna wiedzieć:

1. Zaproszenia

Jeśli chcesz zaprosić członków swojej rodziny, to upewnij się, że wyślesz im maila z listą gości. Kartka nie wystarczy, aby zaprosić ludzi.

2. Dress code

Nie zakładaj żadnego rodzaju obcisłych ubrań, jeśli jesteś panną młodą, ponieważ możesz czuć się niekomfortowo podczas tańca i innych czynności.

3. Jedzenie

Większość gości jest wegetarianami i nie będą jeść żadnego rodzaju jedzenia, które zawiera mięso. Dlatego lepiej upewnić się, że w Twoim weselnym menu nie ma mięsa.

4. Goście

Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że twoi goście są dobrze ubrani. Nie pozwól im nosić niczego, co ma plamy krwi.

5. Prezenty

Dawanie prezentów gościom jest obowiązkiem panny młodej, ale pan młody powinien również wręczyć prezent drużbie.

6. Tort weselny

Panna młoda otrzyma tort weselny, ale pan młody może go sprezentować drużbie.

7. Fotografia

Warto wiedzieć, że fotograf ślubny będzie robił zdjęcia z dnia ślubu. Dlatego lepiej jest mieć dwa aparaty, jeden dla panny młodej, a drugi dla pana młodego.

8. Liczba gości

Maksymalna liczba gości, która może uczestniczyć w weselu to 200 osób.

9. Spożywanie alkoholu

Goście powinni unikać picia alkoholu na weselu. Sprawi to, że będą zachowywać się w sposób dziki i wpłynie to na ich zachowanie.

10. Kwiaty

Upewnij się, że Twoje kwiaty są świeże i ładnie ułożone. Jeśli nie masz wymaganego czasu na ułożenie kwiatów, to lepiej mieć bukiety, które są gotowe do użycia.

11. Wymiana prezentów

Po ślubie para młoda i pan młody powinni wymienić się prezentami. Jest to stara tradycja i można ją podtrzymać wymieniając się prezentami.

12. Przyjęcie

Po ślubie odbędzie się przyjęcie, na którym goście będą tańczyć i bawić się. Nie ma reguły co do czasu przyjęcia i zależy to od lokalizacji i wielkości wesela.

Wnioski:

Mam nadzieję, że post Wam się podobał i te wskazówki pomogą Wam sprawić, że wesele będzie dla Was niezapomnianym wydarzeniem.